title: "BYTECC SLIM-90LCD Auto Voltage Detection 90W Universal Laptop AC"
brand: "bytecc"
price: "S/.322"
currency: PEN
in_stock: true
category: "Electronics"
store_origin: PE
region: Peru
---
# BYTECC SLIM-90LCD Auto Voltage Detection 90W Universal Laptop AC
**Brand:** bytecc
**Price:** S/.322
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** BYTECC SLIM-90LCD Auto Voltage Detection 90W Universal Laptop AC by bytecc
- **How much does it cost?** S/.322 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- bytecc enthusiasts
## Why This Product
- Trusted bytecc brand quality
## Description
Type: Power Adapter Specifications: Power: 90 Watt Iutput: 100-240V, 50/60Hz Output: 19V, 20V, 22V, 24V, 4A Max USB Port: 5V @ 1A Max Compages: AC/DC (AVI) Connector tips Spec: 15V/HG1, Output: 15V/90W Max, Connector Size: 6.3 x 3.0mm 15V/HG2, Output: 16V/90W Max, Connector Size: 6.5 x 4.4mm with pin 15V/HG3, Output: 16V/90W Max, Connector Size: 5.5 x 2.5mm 15V/HG4, Output: 18.5V/90W Max, Connector Features: Over Voltage/Current protection Slim palm size, only 1.89 cm thickness Light weight (0.67lbs) Less weight than most Laptop battery LCD indicator showing detected voltage using High efficiency and real power with Auto-Voltage detection Bundle with 10 connectors/tips for use with most Laptops Tip # HG-15 has charge function for Dell Laptops Parts: 1 year limited